Töös olevad projektid

PÕLLULT PATTA

Saatesari propageerib selgepiiriliselt Eesti toitu ning toiduga seonduvalt tuntud, kuid seni veel laiemale üldsusele vähetuntud turismipiirkondi ning põllumajandust ja kohalikke toiduaineid.  Saatesari aitab vaatajail kaardistada Eesti piirkondade eripärasid ja traditsioone ning annab sõna otseses mõttes ülevaate sellest, kuidas jõuab toit meie lauale. Saate eesmärgiks on toiduturismi populariseerimine ning märgitud tegevusalal

tegutsevate partnerite koostöö kajastamine. Toitumiskultuur on väga oluline osa Eesti rahvuskultuurist, seepärast vajavad kohalikud toiduained üha enam väärtustamist..

Saate koostööpartnerid on Põllumajandusministeerium ja EAS.

 

MEREVAADE

Saatesari “Merevaade” pakub objektiivset pilti merel ja randades toimuvast: kauba- ja reisijate veost, kalapüügist, looduse ja merepiiri kaitsest, mereharidusest ja -sõidukitest, lõpetades liiklusohutuse ja vaba aja veetmisega merel. Toome televaatajatele meretemaatika lähemale ka läbi teistest eluvaldkondadest avalikkusele tuntud persoonide, kellel on otsene side merega, olgu selleks harrastus või elustiil. Saade vahendab lisaks praktilisi näpunäiteid harrastusmeresõidu huvilistele. Soovime näidata, et meresõit ei ole valdkond ainult privilegeeritud seltskonnale või professionaalidele, vaid sellega tulevad toime ka need, kellel vähegi asja vastu huvi, sõltumata soost või vanusest.
Saate koostööpartnerid on Tallinna Sadam, Saarte Liinid, Eesti Loots, Sillamäe sadam; TRÜ Kalandus teabekeskus, Hiiu Kalur, Viimsi vald, Baltic Workboats; Saarte koostöökogu; Meremess jpt.

Saade on Kanal2 eetris alates aastast 2013.