Töös olevad projektid

MEREVAADE MATVEREGA

Saatesari „Merevaade Matverega” toob suvi läbi ekraanile kõige värskemad mereteemad.
Saatejuhi Marko Matvere eestvedamisel teeme tutvust kõikvõimalike mereteemadega ja seikleme kohtades, kuhu isegi temasugune teada-tuntud meresõber varem sattunud ei ole. Muidugi ei piirdu meie seiklusotsingud vaid merega, jõuame uurida ka seda, mis toimub sadamates, randades või hoopis siseveekogudel. Rändame ringi nii Eestimaa kaunites paikades, kui käime uudistamas üle lahe. Läbi hooaja kohtume paljude tuntud inimestega, kellel kõigil on mere või veespordiga oma eriline side.
Saade annab mitmekülgse ülevaate Eestist kui mereriigist uurides teemasid purjetamisest kalapüügini, ajaloost merekultuurini ja laevaehitusest teaduseni. Olenemata teemast jätkub igasse saatesse humoorikaid hetki, mõnusaid vestlusi ja ilusaid merevaateid.

Saade on Kanal 2 eetris alates aastast 2018

Vaata saateid järele: https://kanal2.postimees.ee/pluss/saade/Merevaade-Matverega

JÄLG

„Jälg“ asub keskkonnateemadel jälgi jätma.
Kanal 2 alustab uues keskkonna- ja populaarteadusliku teleseiklusega, kus saatejuht Marko Matvere ning toimetajad, „Meie pere ja muud loomad“ saates tuntust kogunud maaelu entusiast ja kolumnist Heidi Hanso ja Kertu Loide asuvad ühiselt pulkadeks lahti harutama põnevaid keskkonnateemasid.
„Igas saates kajastame kolme põnevat keskkonnateemalist lugu, mis meid kõiki puudutavad. Ei maksa karta kuivi ja igavaid usutlusi, vaid pigem võib oodata pööraseid seiklusi, põnevaid fakte ja ohtralt nippe, kuidas me ise saame oma keskkonda paremaks muuta. Muusika- ja meremees Marko Matvere ei vaja muidugi kellelegi tutvustamist ja sobib „Jälge“ vedama nagu valatult. Koos toimetajatega moodustub aga mitmekülgne trio, sest vaated elule ja keskkonnale on kõigil erinevad. Just nagu televaatajal.
Teemadering, mida järjepanu kajastama asutakse, on lai, aga aktuaalne. Nii võib leida saadetest osaluseksperimente Tallinki laevade lammutusreisidest, traditsioonilisest ja innovaatilisest metsahooldusest, prügisorteerimisest aga ka topgearilikust autode katsetamisest, puu otsas ja kõrgepingeliinidel ronimisest ning õhusaastet mõõtvatest e-ninadest.
Saade on Kanal 2 eetris alates aastast 2019